Ibrahim Electric – Time Machine (2020) Stunt Records

Amikor először megláttam az Ibrahim Electric Dán trió lemezét, és annak borítóját, egyből az a korszakom jutott eszembe, amikor citerán kezdtem el játszani és drága jó apám egyszer csak megunta, és felkiáltott! Gyerek, ha nem hagyod abba ezt a hangszer nyektetést azonnal kidoblak ezzel a száraz fával együtt!

Gondoltam Ibrahim is így kezdhette, mint én és végül az apja megunta és finoman elküldte egy időutazásra.
De mint kiderült, fantasztikusan képzett zenészekről van szó, és egy különleges zenei időutazásról.
Niclas Knudsen:

1992-óta foglalkozik komolyan zenével főleg fúvós hangszerekkel, és 1999-ben Grammy-díjat kapott kiemelkedő szaxofon játékáért.

Stefan Pasborg:

A dán zenei díjak háromszoros nyertese, dobos és zeneszerző. Különben pedig annyi díj nyertese, hogy megtelne az oldal, ha elkezdeném felsorolni. Elégedjünk meg azzal a ténnyel, hogy hangszere leg magasabb fokú mestere!

Jeppe Tuxen:

Európa egyik legtehetségesebb Hammond-orgonajátékosának tartják. Miután 2003-ban végzett a koppenhágai Ritmikus Zene Konzervatóriumban, nagyon sokoldalú zenésznek bizonyult. 2004 óta az Ibrahim Electric trió alapító tagja, akinek játék stílusát olyan zenészekkel hasonlították össze, mint: Jon Lord (Deep Purple), Booker T. Jones (Booker T. and the MG’s), Jimmy McGriff, Larry Young és Dr. Lonnie Smith.

Jazz Special Magazine szerint, “Jeppe Tuxen úgy kezeli a Hammond B3-at, mintha Jimmy Smith és maga az Ördög pörgetnék ujjait.”

A TIME MACHINE segítségével a zenekar elrepít bennünket a különböző korok zenei világába.
Knudsen (született 1972-ben), Tuxen (született 1979-ben) és Pasborg (született 1974-ben. Először 2002-ben, Pasborg toborozta a többieket, hogy játsszanak a ballagási koncertjén a koppenhágai Ritmikus Zene Konzervatóriumban. „Mindannyiukat mélyen megérintett, és lelkileg nagyon megviselt. De végül a dolgok a helyükre kerültek. Felfedeztük azt az energiát, amellyel azóta is játszunk ”- mondja Jeppe Tuxen.

Az Ibrahim Electric mozgatórugója az a zenei ergia, amelyet a közös játék öröme kovácsol össze.

Az általuk közösen létrehozott album egy fűszerekkel teli zenei pörkölt.
Amelyből mindenki válassza ki a neki legkedvezőbb ízeket!

Tracklist:

01. Wheel Of Fortune (02:59)
02. Bootnick (03:44)
03. Disco Mystique (03:46)
04. Manic Zigaman (04:24)
05. Bad Standing (04:06)
06. Hip Star (04:40)
07. Tikki (03:08)
08. Cowboyman (03:16)
09. Highlander 74 (03:41)
10. Danse Klavs (04:49)

Credits:

Niclas Knudsen / Guitar
Jeppe Tuxen / Hammond B3
Stefan Pasborg / Drums

https://zenekucko.com/IbraE.T.M

0

Találatok: 5

Publication author

offline 2 év

nagygazemberimi

nagygazemberimi 42
Comments: 102Publics: 382Registration: 17-10-2017

Vélemény, hozzászólás?

Authorization
*
*
Registration
*
*
*

1 + tizenhat =

Password generation