Eredeti lemezekből mp3 ID szabványosan

Kezdőlap Fórumok Társalgó Eredeti lemezekből mp3 ID szabványosan

0 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Bejegyzés
      Felhasználó

Könnyen beszerezhető a Zortam Mp3 Media Studio névre hallgató – nem csupán – katalógus kezelő és szerkesztő szoftver. Melynek nagy előnye, hogy albumonként az ID címkéket könnyebben és helyesen kitöltsük.
      Én speciel azért szeretem, mert minden információt eltárolhatunk az albumról benne, s sokkal egyszerűbben módosíthatjuk, kiegészíthetjük az mp3-as fájlainkat teljes körű extra információkkal.
      Ahogy én szoktam kitölteni ha beolvasok egy album mappáját:
      Artist: Csupa nagybetűvel az előadó nevét
      (pl. AKÁRKI VALAKI & BÁRKI vagy AKÁRKI VALAKI feat. BÁRKI)
      (ha az összesnél megegyezik, akkor a listában mindent kijelölve elég csak egyszer beírni és mindegyiket lecseréli)
      Title: A mű címe
      Album: Album címe (Ha több lemezes kiadás akkor pl. Album Neve (CD1) )
      (ha az összesnél megegyezik, akkor a listában mindent kijelölve elég csak egyszer beírni és mindegyiket lecseréli)
      Track: A mű sorszáma (01,02,03 stb. Nem pedig 01/12, 02/12 stb.)
      Year: A Megjelenés éve (Nem pedig a felvétel készítésének ideje)
      Genre: A zeneszám műfaja
      BPM: Ez a track tempója (nem kötelező megadni, de a szoftverben le lehet kérdezni, azaz megállapítani)
      Album-Artist: A teljes album előadójának a neve
      Comment: Ide én soronként a következőket szoktam beilleszteni:
      Released: nap hónap év.
      Muzsikusok és hangszerei
      Disc Number: Ha a kiadás több lemezes, akkor pl.: 1/4
      Orig. Artist: Ha megegyezik a track előadójával, akkor azt, ha meg más volt az eredeti előadója, akkor annak a neve.
      Copyright: Szimbólum nélkül a bejegyzett cég neve.
      (nem minden esetben egyezik meg az aktuális kiadóval!)
      Composer: Az adott zeneszám alkotói, mint szövegírók, zeneírók vesszővel elválasztva, ha nem részletezik, akkor a zenekar vagy előadó neve.
      Encoded By: Teljesen felesleges kitölteni.
      Publisher: Az aktuális album kiadója! Tehát többszörös kiadás esetén nem kell felsorolni többet!
      Conductor: Nem kötelező kitölteni. Én ide a Producert szoktam írni
      Front Cover: ide az albumborító képet én 300×300 pixel méretben töltöm fel.
      (ez a méret az optimális, mert egyéb szoftverek az mp3 fájlból ezt tudják a legjobban és gazdaságosan megjeleníteni).
      Természetesen ha valami az összes track-nél megegyezik, akkor a listában mindent kijelölve elég csak egyszer beírni és mindegyiket lecseréli).
      Minden bejegyzés, módosítás után a szerkesztési ablakban klikkelni kell a Save felirat, illetve gombra.
      Aztán, ha téged is elért a decibelháború során össze vissza hangerőre optimalizált albumok és zavar, ha egy album után a következő akár 10 decibellel is hangosabban vagy halkabban szól, akkor érdemes erre is egy szoftver, mely az mp3-as albumaidat módosítja egy kívánt decibelre pl. én minden albumomat 93 decibelre állítok egy MP3Gain nevű szoftverrel, s így mellőzöm az ilyen jellegű kellemetlen helyzeteket. Nagy előnye, hogy ezt a módosítást az mp3 fájlban később törölni is lehet stb.

0 hozzászólás mutatása
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
Authorization
*
*
Registration
*
*
*

kilenc + 6 =

Password generation