A Passzio.hu lemezismertetője: “A kommersz rockzene legnagyobb alakja a Toto, amely zenekar elképzelhetetlen lenne a gitáros-énekes Steve Lukather nélkül…
Rock-prog-jazz-funk-pop ötvözetük 30 milliónyi eladott lemezt eredményezett… 2008-ban a Toto feloszlott, és Lukather Ever Changing Times című utolsó szóló albuma is ekkor jelent meg…
Nemrég fordult a kocka… 2010. február 26-án bejelentették, hogy David Paich, Steve Lukather, Steve Porcaro, Simon Phillips, Joseph Williams (vendég: Nathan East) felállásban újra van Toto, július 20-án már rögzítették is koppenhágai koncertjüket, amiből várhatóan 2011-ben DVD fog megjelenni… De még előtte Steve Lukather szóló karrierje folytatódik ezzel az albummal…
Ez az album szerintem sokkal jobban sikerült, mint az Ever Changing Times. Az új dalok társ-szerzőjeként és billentyűsként Jeffrey C.J. Vanston szegődött Lukather mellé. Vanston filmzenék mellett számos nagy nevű kommersz előadó albumán szerepelt korábban, Prince, Barbra Streisand, Ringo Starr, Celine Dion, Bob Seger, Richard Marx, Tina Turner, Joe Cocker és folytatható az igazán impresszív névsor… Lukather és Vanston együttes szerzeményei adják ennek az albumnak a halálosan professzionális zenei magját… Halálosan professzionális – írtam, gyorsan hozzá is teszem, hogy végtelenül kommersz és filmzenésen utazó progresszíven merengő-rockos és nagyon finoman és intelligensen, de hangsúlyosan jazzben úszó zenei mag ez… Szóval meneküljön, ki ezeket a jelzőket nem kedveli!
Lukather nyilatkozatai alapján ezt az albumot egy utazásnak szánta… Ennek megfelelően hosszas merengő instrumentális részeket kapunk… A dalokban nem feltétlenül akar Lukather gitárja és hangja főszereplő lenni, az alaphangulatot megadja, majd engedi a zenekarának a témákat – a maguk terjengős és kissé lusta formájában – kifejteni. Nincsenek robbanásig feszült érzelmek, inkább nagyon ügyesen megírt nézelődés van, tele érdekes, kifejteni való részlettel… A dolog nagyban hasonlít a Toto utolsó korszakára, amiben szintén nem törekedtek a nagy sláger megírására, inkább egy érdekes, de kommersz irányú zenei utazást, egy pop-rock-jazz masszát adtak át, amit élőben, improvizációkkal, minden irányba fejthettek tovább… Itt is hasonlóan érdekes stílus-massza témákat kapunk, ahol egy-egy különös funkban-jazzben, rockban úszó alap elviszi adott dal jelentős részét, majd végül a kötött témák átcsapnak amolyan öröm-zenélés jellegű terjengős kibontásba…
Ez az album attól jobb, mint elődje, hogy Lukather nem akarja magát végig előtérben tartani. Az ide-oda csapódó terjengésben szólózik ő néhány rendkívül odavalót és képzettet – sima ügy, hiszen a kaméleon-session gitár-világnak ő a királya-, de nem erőlködik, hogy mindig kerek legyen, megengedi magának, hogy a többiek zárják le a megkezdett utat… Az All’s Well That Ends Well európai turnéjának jelenleg ismert októberi állomásai közé igazán beférne egy budapesti megálló! Van olyan jó ez az új album, hogy érdemes legyen élőben is megismerni a dalait!”
A számok:
01. Darkness in my world (Steve Lukather, CJ Vanston)
02. On my way home (Steve Lukather, CJ Vanston)
03. Can’t look back (Steve Lukather, CJ Vanston)
04. Don’t say it’s over (Steve Lukather, CJ Vanston)
05. Flash in the pan (Steve Lukather, Fee Waybill)
06. Watching the world (Steve Lukather, CJ Vanston)
07. You’ll remember (Steve Lukather, Steve Weingart, Fee Waybill)
08. Brodie’s (Steve Lukather, Randy Goodrum)
09. Tumescent (Steve Lukather, Steve Weingart , Carltios Del Puerta, Eric Valentine)
A zenészek:
Steve Lukather – gitár, ének; Steve Weingart – billentyűs hangszerek; Carlitos Del Puerto – basszusgitár; Eric “Biggie” Valentine – dob; Lenny Castro – percussion; Trev Lukather – gitár; Fee Waybill, Joseph Williams (Toto), Bernard Fowler (Rolling Stones), Phil Collen (Def Leppard) – vokál; C.J. Vanston – billentyűs hangszerek, vokál, programok, keverés.
https://tinyurl.com/y4k59yw2
Views: 15